Otomatik kepenk sistemleri iş merkezlerinde, mağaza girişlerinde, fabrikalarda, bina girişlerinde kullanılan sarmal sistemdir. Güvenlik önlemlerinin en başında otomatik kepenk sistemleri gelmektedir. Alüminyum kepenkler poliüretan dolgulu ve ekstrüze (içi boş çift cidarlı) paletlerden imal edilmektedir. Kepenk sistemlerinde uzaktan kumandalı motorlarlar ile sisteme hareket verilmektedir. Kepenk sistemlerinde istenildiği taktirde UPS (güç kaynağı) sistemleri takılabilmektedir. Kepenk sistemlerini askı kilitler sayesinde alttan kaldırılarak açılması mümkün değildir.  Her ölçüdeki panjur için farklı güçte motor seçimi uzman ekibimiz tarafından özenle yapılır. Sizlere uzun yıllar güvenle kullanmak kalır. Motorlarımıza uzaktan kumanda, buton, anahtarlı şalter ve şifreli geçiş kontrol sistemleri bağlanabilmektedir.

Alüminyum otomatik kepenk lemelleri 2 çeşittir

Alüminyum extrüksüyon (içi dolgusuz )profiller

Sadece alüminyumdan oluşur iç ve dış duvarlıdır.Ortasında destek kesiti bulunmaktadır.
Manuel kullanım için redüktörlü ve redüktörsüz motor seçeneği mevcuttur.
İstenilen ral renginde boyanabilir.
Hırsızlığa karşı maksimum güvenlik sağlar
Pencereli profil seçeneği mevcuttur.

Alüminyum  polüretan dolgulu profiller

Dış duvarı alüminyum içi polüretan maddesi ile doludur.Destek kesiti yoktur.
Dış duvar incedir. Hafif ve zorlanmaya karşı dayanıksız olduğu için  için dış mekanlarda kullanımı uygun değildir.Daha çok avm lerde ve dış güvenliği olan mekanlarda kullanılması uygundur.
Ama malesef fiyatının (kullanıcı için) uygun olması nedenı ve montajınında diğer kepenklere göre kolay olması yüzünden firmalarında  tercih sebebi olmuştur.